Teknoloji Haberleri 0

Windows 10 Oyun Modu Onaylandı

 

Microsoft, UWP ve Win32 oyunlarını da destekleyecek olan, performansı geliştirmeye yönelik geliştirdiği Oyun Modu’nu onayladı.

 

Oyun Modu, Windows 10‘un bilgisayarlardaki oyunları oynarken aldığımız performansı arttırmak için Microsoft mühendisleri tarafından geliştirilmiş bir mod. Bu mod Microsoft tarafından test edildikten sonra nihayet dün onaylandı. Henüz bu modun nasıl çalışacağı konusunda bir açıklama olmasa da en azından yeni geliştirilen bu modun UWP ve Win32 oyunlarını da desteklediğini Xbox mühendislerinden Mike Ybarra’nın yaptığı açıklamalardan biliyoruz. Microsoft,  bu Windows 10 içinde olan bu mod ile devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atmış olacak.

Ybarra, özelliğin nasıl çalışacağı konusunda bilginin kısa zaman içerisinde verileceğini de sözlerine ekledi. Bu özelliğin bir parçası olarak nitelendirilen Windows 10 İçerik Oluşturucu güncellemesinin önümüzdeki bahar aylarında geleceği düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan ASUS Zenfone 3 Sonunda Çıkıyor başlıklı makalemizde Asus Zenfone, Asus Zenfone 3 ve Zenfone 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Utku Fidan {Utku Fidan}