Mobil 3

Tablet almadan önce dikkat etmeniz gerekenler (Özel Yazı)

Günümüzde yavaş yavaş laptopların yerini tabletler almaya başladı. Ama henüz hiçbiri kaliteli bir laptop işlevselliğine kavuşmuş değil. Bu yazıda her seviyede tablet almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri listeledik.

 • Fiyat

Burada “Pahalı olan en iyisidir.” mantığıyla yaklaşmamız gerekiyor. Zira ilk opsiyonumuz fiyatsa fiyatının hakkını veren çok kaliteli tabletler var. Eğer fiyat-performans cihazı istiyorsanız, günlük işlerde ve ofis uygulamalarını da kullanıyorsanız iPad Mini, ve Windows tabletlerine yönelebilirsiniz.

Fiyat konusunda sizin için seçimimiz:

Hometech W10

-Hometech-W10

Kapasite ve opsiyonel özelliklere göre 650-850 Tl arasında fiyatlarda satılıyor.

 • Tasarım ve taşınabilirlik

Taşınabilirlik tabletleri tercih nedenlerimizden en önemlisi diyebiliriz. Genel olarak video izlemek, basit günlük işler amacıyla tablet almak istiyorsanız Android tabletleri taşınabilirlik avantajıyla da alabilirsiniz. Hem günlük işler hem de eğlence amacıyla tablet almayı düşünüyorsanız iPad modelleri sizin için ideal olacaktır. Günlük basit işlemler için giriş seviyesindeki Windows tablet modellerini gözden geçirebilirsiniz.

iPad Air

 

999-1199 TL arası fiyat etiketine sahip.

 

 • Kusursuz Performans

Evinizde bulunan PC ile eşdeğer performans ve yapabildiğiniz her şeyi yapmak istiyorsanız, fiyat konusunda yüksek meblağları gözden çıkarmanız gerekiyor. Özellikle iPad Pro ve ikisi bir arada Windows cihazlar oldukça yüksek fiyat etiketine sahipler.  Hem eğlenceyi, hem oyunları, hemde her işinizi kusursuz olarak bir tablette yapmak istiyorsanız Microsoft’un Surface tabletlerini önerebiliriz. Zira bazı modellleri üst seviye oyun laptoplarıyla aynı donanıma sahip. Ancak fiyatları da 6-8 bin lira arasında değişiyor. App Store’daki her uygulamayı sorunsuz çalıştırmak, sınırsız web işlemleri ve çizimleri iPad Pro kullanarak sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft Surface Pro 4 12,3″

Microsoft-Surface-RT

Bu tabletle Windows deneyimi ve özelliklerini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Ancak 10 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. 🙁

ipad-pro-2

iPad Pro

Kalem desteğiyle profesyonel çizimler yapabilir, iOS işletim sistemini en hızlı şekilde kullanabilirsiniz.

Asus Zenfone 3

Bir önceki yazımız olan iOS cihaz kullanmak için 5 neden başlıklı makalemizde apple, ios ve ipad hakkında bilgiler verilmektedir.

Ali Tukat {Ali Tukat}

 • Emir

  Tablet alırken dikkat edeceklerimi güzelce özetlemiş yazınız için teşekkür ediyorum elinize sağlık

 • Osman

  Tablet alırken dikkat edeceklerimi güzelce özetlemiş yazınız için teşekkür ederim

 • Bekir

  Bilgilendirme için teşekkür ederim