Mobil 0

Ocak 2017 Güncel Fiyat Performans Telefonları

Her geçen gün rekabetin arttığı mobil sektörde düşen satışları ülkemizde yaşanan dolar krizi de etkiledi. Şu an sektörde karmaşa hakim diyebiliriz.  2015-2016 başı tanıtılan cihazların fiyatları düşerken yeni cihazlar dolar kuru nedeniyle çeşitli oranlarda zamlandılar.

Ülkemizde alım gücü kısıtlı olduğu için genel talep giriş seviyesi ve fiyat performans telefonlarına yönelik. Bu dönemde karlı alabileceğiniz telefonları listeledik.

  • General Mobile GM 5

gm5-plus

Fiyat performans oranı en yüksek telefon desek yanlış olmaz. Saf arayüzü, güncel sistemi en cazip özellikleri.

GM 5 Plus 5.5″ büyük ekrana sahip, 32 GB dahili hafıza Full HD ekran Arka-Ön 13 Mp kamera, 3100 mAh büyük batarya fiyatının hakkını veriyor.

Fiyat: 1000-1100 TL

  • Xiaomi Mi 5

xiaomi-mi-5

Çinli Xiaomi son yıllardaki fiyat performans konusunda çıkardığı modelleriyle dünya çapında popüler olmayı başardı. Xiaomi modelleri ülkemizde de yavaş yavaş yer bulmaya yaygınlaşmaya başladı. Büyük bataryası, güncel işletim sistemi kaliteli tasarımıyla Mi5 de fiyatının hakkkını veren cihaz.

Fiyat: 1100-1300 TL

  • Huawei G8

huawei-g8

Huwei de ülkemizde atağa kalkmış markalardan birisi. Diğer üreticilerin aksine fiyat performans cihazlarına da parmak izi özelliği ekleyen Huawei rakiplerinden ayrılmayı başarıyor. 13 Megapiksel arka 5 MP ön kameraya sahip G8 5.5″ HD ekran ve 3000 mAh ile parasına göre güzel bir alternatif olmayı başarıyor.

 

Bir önceki yazımız olan ASUS Zenfone 3 Sonunda Çıkıyor başlıklı makalemizde Asus Zenfone, Asus Zenfone 3 ve Zenfone 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Ali Tukat {Ali Tukat}