Yazılım 0

Mobilin En İyi Grafik Programları

Bir önceki yazımızda, bilgisayarda kullanabileceğiniz ücretsiz olmasına karşın en az ücretliler kadar iş gören grafik programlarını incelemiştik. Tasarım aşkına mobilde de ara vermek olmaz diye düşündük ve mobil platformda çalışan en başarılı üç yazılımı sizlere tanıtalım istedik. Genelde tüm dünyada bilmeyenin kalmadığı basit popüler yazılımlar yerine, sadece sanatseverlere hitap eden, en ünlülerine göre aslında daha iyi iş başaran yazılımları sıralamaya özen gösterdik.

Dilerseniz hayal gücünüzü zorlayın ve kendinize bambaşka dünyalar oluşturun, ya da oldukça kötü çıkmış bir yüzü baştan yaratın. Dilerseniz çeşit çeşit efektlerle fotoğraflarınıza profesyonel bir dokunuş katın. Neler yapabileceğiniz tamamen size kalmış. Lafı fazla uzatmadan mobil marketlerin en nadide programları ile sizi baş başa bırakalım.

3: AIRBRUSH

http://img.filehex.com/image.php?src=com.magicv.airbrush/2.pnghttps://i1.wp.com/duaraujoblog.files.wordpress.com/2016/03/screenshot_2016-03-31-18-57-54-1.png?resize=349%2C612&ssl=1

Selfie asla modası geçmeyecek, çağımızın ve yüzyıllar sonrasının modası. Çünkü artık sokaktan birini durdurup ‘pardon fotoğrafımı çeker misiniz’ demek yerine, telefonlarımızın ön kamerası ile bu işi halletmeyi daha uygun buluyoruz. Ancak ne yazık ki, ön kameralar hala yeterinde gelişmiş değiller. Birçok üretici artık en az 5 ve ortalama 8 – 13 mp kameralar sunsa da lens kalitesinin arka kamera kadar kaliteli olmaması nedeniyle istenilen performansı veremiyorlar. Tam bu noktada belkide en iyi ‘selfie editör’ olarak nitelendirebileceğimiz AirBrush devreye giriyor. Tabii o sadece bir selfie editörü değil, adeta insan yüzünü baştan yaratıyor. Yani kaliteli bir ön kameraya sahip cihazınız olsa bile, ya da arka kamera ile çekim yaptıysanız da onu kullanmaktan çekinmeyin! Çirkin, solgun çıktığınız, ya da utandığınız sivilcelerinizin adeta ‘merhaba!’ dediği fotoğraflar üzerinde yaptığı devrimle AirBrush kesinlikle çok sevilecek!

https://i2.wp.com/snappa.static.pressassociation.io/assets/2015/06/10142810/1433942888-06dd8f4e36c43208877a9879ac9d4bf7-1366x807.jpg?resize=1000%2C591

Peki Özellikleri Neler?

– Leke çıkarma ile, nefret ettiğiniz sivilceler, siyah noktalar, benler kısaca hoşunuza gitmeyen tüm lekeleri oldukça profesyonel bir şekilde ortadan kaldırıyor.
– Sigara, çay ve kahveden altın sarısına geçiş yapmış dişleriniz varsa onları bembeyaz yapma konusunda iddialı! Tabi sadece fotoğrafta, o konuyla Sensodyne ilgileniyor. 🙂
– Cildiniz soluk mı çıktı, çok parlak veya çok mu mat? Dert etmeyin, AirBrush yüzlerce liralık makyaj malzemesine meydan okuyor. Cildinizi kusursuz ve pürüzsüz gösterebilirsiniz.
– Cildinizin rengine varıncaya kadar değiştirebilirsiniz. Biraz daha esmer ya da açık bir ten, kendinizi nasıl görmek istiyorsanız öyle yapın!
– Blur aracı ile derinlik verebilirsiniz. Tabi olmazsa olmaz filtreler. Bu kadar profesyonel işler başaran bir yazılım elbette profesyonel efektlerde sunuyor.

Bunlar AirBrush’ın en dikkatimizi çeken özellikleri, ancak elbetteki daha fazlası da var. Kusursuz ciltler, takıntınız ise oldukça seveceksiniz.

Çalıştığı İşletim Sistemleri: iOS/Android

2: CYMERA
https://i1.wp.com/images-cloud.fiuxy.com/nB4SjnO.jpg?resize=300%2C533

Cymera kendini all-in-one editör olarak tanımlıyor. Haksız da sayılmazlar. Kendileri 200 milyonluk kullanıcı kitlesi ile de listemizin en popüler programı olmuş oluyor. Cymera’da tıpkı AirBrush gibi yüz güzelliği için özellikler sunuyor, ancak o biraz daha efekt ağırlıklı bir program. Yüzlerce farklı ücretli/ücretsiz efekti de programa daha sonradan dahil edebiliyorsunuz. Bazen bu ücretli filtreleri bir güzellik yapıp size ücretsizde sunabiliyor. Ayrıca devamlı olarak yeni filtrelerin eklendiğini de hatırlatmakta fayda var.

Peki Özellikleri Neler?

– Cymera size akıllı bir selfie kamerası sunuyor. Yani kameranızı daha ilk açtığınızda size direk mükemmeliyeti vermek esas amacı. Tabii onda da cilt makyajı yapabiliyorsunuz.
– Şu anlık 130 farklı filtre türü veriyor, selfie için özel filtreler de sunuyor.
– 7 farklı kamera lensi sunuyor. Bunlar; Ayrılmış lensler/Balık Gözü/Lomo Kamera ve daha fazlası…
– Titreme önleme, zamanlayıcı, dokunmatik çekim, odak bozma seçenekleri sunuyor.
– 200 çeşit doğal saç ve makyaj öğesi, ciltteki kusurları giderme, kapatıcılar, kırmızı göz giderme vb. birçok özellik.
– Kolaj ve InstaFit özellikleri.
– El yazılarınız için fırça ve yazı tipleri.

Cymera’nın henüz yarısını dahi görmediniz. Yazımızın romana evrilmemesi adına, programların bazı özelliklerini yazıyoruz. Ve evet, kabul etmek gerekir ki Cymera tam anlamıyla hepsi bir arada fotoğraf düzenleyici. İhtiyacınız olan her şeyi onun arayüzünde bulabiliyorsunuz.

Çalıştığı İşletim Sistemleri: iOS/Android

1: PIXLR (Mobil)

https://lh3.googleusercontent.com/rf5anumUKawi1R7y7BhjtD0VJVNB1VxQISuz1rtdaXUBPkYYhJh1eVNd8VYSep_hj44=h900

Pixlr, bilgisayar tabanlı grafik programlarını incelediğimizde de listemizde olan bir yazılımdı. Onun hem web, hem pc, hemde mobil versiyonu birbirinden başarılı! Belki yüz güzelliği adına çok fazla şey sunmasa da, listenin en profesyonel yazılımı. Hayal gücünüzü zorladığınızda onunla harika işler başaracağınıza garanti veriyoruz. Özellikle ‘Double Exposure’ efekti ile ilgilenen insanlar için adeta bir nimet niteliğinde olan Pixlr’a biraz yakından bakalım.

Peki Özellikleri Neler?

– Double Exposure özelliği ile harika sanatsal çalışmalar oluşturun.
– Arka plan, ve aralık için çeşitli seçenekler ile fotoğraf kolajları oluşturun.
– Bir kalem çizim, bir mürekkep kroki, poster, ve daha fazlasını tasarlamak için kullanın.
– Basit araçlarla kırmızı yüzdeki lekeleri gizleyin, dişleri beyazlatın veya kırmızı gözü engelleyin.
– Renk Splash ile bir renge odaklanın veya Odak Blur ile etkisini ekleyin.
– Yüzlerce yazı tipini deneyin, profesyonel fitleleri kullanın.

Sürekli ‘Double Exposure’ diyoruz, peki nedir bu ‘Double Exposure’ dediğinizi duyar gibiyiz. Dilerseniz tamamen Pixlr ile hazırladığımız Double Exposure efetklerine bir göz atalım.

 

Çalıştığı İşletim Sistemleri: iOS/Android/WindowsPhone

Bir önceki yazımız olan En İyi Ücretsiz Grafik Programları başlıklı makalemizde blender, en ve gimp hakkında bilgiler verilmektedir.

Ersin Tan {Ersin Tan}