Mobil 0

MobileTrans Nedir, Ne İşe Yarar?

Bu yazımızda MobileTrans’ın ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Umarız faydalı olur.

Teknolojinin gelişmesiyle telefonları da büyüklü küçüklü herkes kullanmaya başlamıştır. Böylece insanlar haberleşerek veya mesajlaşarak çeşitli şekillerde birbiriyle iletişim kurabilmişlerdir. Ayrıca telefonumuzun elimiz ayağımız olması nedeniyle içinde birçok bilgi barındırmaktadır.

trans mobile ile ilgili görsel sonucu

Bunun yanında birbirleriyle çeşitli şekillerde fotoğraf, müzik ve uygulama gibi birçok dosya paylaşma gereği duymuşlardır. Bunlar günümüzde MobilTrans ile mümkündür. Hatta çeşitli yöntemlerle birbirleriyle dosya alışverişi sağlanabilir. Bunlar bazen internet yoluyla bazen de USB ile gerçekleştirilmiştir. Mesela internet aracılığıyla çeşitli uygulamalardan yararlanarak veri akışı sağlanmıştır. USB ile de aynı şekilde. Bazen yavaş bazen hızlı gerçekleşen bu alışverişte sorunlar da oluşabilmektedir.

Dosya aktarımının sağlanmanın diğer bir yolu da mobile transtır. MobileTrans sayesinde insanlar birbirleriyle fotoğraf, video, müzik ve hatta uygulama bile paylaşabilirler. Bunun için internet bağlantısına veya USB gibi bağlantılara gerek yoktur. Gayet hızlı ve rahat gerçekleşebilecek bu veri transferi aynı zamanda güvenlidir de.

trans mobile ile ilgili görsel sonucu

Akıllı telefonlarımızda bizim hakkımızda pek çok bilgi barınmaktadır. Eskiyen cihazda bulunan bu bilgileri tekrar kullanmak isteriz. Yeni bir telefon aldığımızda bu verileri yüklememizi sağlar. Sadece telefonlara değil aynı zamanda bilgileri bilgisayara da taşıyarak yedeklememizi sağlar. Veri paylaşımın yanında aynı zamanda bilgilerinizi yedekleyerek onların korunmasında da yardımcıdır. 

MobileTrans ne işe yarar konusunda ilk söyleyeceğimiz şey tabi ki bizim için öncelikli faydası verilerimizi yedeklemesidir. Kullanımı gayet kolaydır. Aynı zamanda sınırsız dosya yedeklemesi ve veri aktarması bizler için bir avantajdır.

trans mobile ile ilgili görsel sonucu

MobileTrans sayesinde cihazlar arası hiçbir bağlantı ve veri kullanımı bulunmadan kişilerinizi, arama kaydınızı, SMS, fotoğraf, müzik ve videolarınızı yedekleyerek onları koruyabilirisiniz. Bu sayede cihazınızda herhangi bir şey silindiğinde endişelenmenize gerek yok. Çünkü Mobile Trans bunun için vardır. Silinen verileri geri yükleyerek derin bir nefes almanıza yardımcı olur ve düşündüğünüzden çok daha fazla bilgiyi yedekleyebilirisiniz.

Bilgisayarınıza da yükleyerek USB ile IOS, Android veya Nokia farklı türde iki cihaz arasında veri paylaşımı yapabilirisiniz. Bu veri paylaşımı ve yedeklemesi düşündüğünüzden çok daha hızlıdır. Bu yönden hiçbir sıkıntı çekmezsiniz ve gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir yedekleme yazılımıdır. Böylece bilgilerinizi yedekleyerek onlar için güvenli bir yol izlemiş olursunuz. 

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go APK İNDİR başlıklı makalemizde android, Apk ve pokemon go apk hakkında bilgiler verilmektedir.

Utku Fidan {Utku Fidan}