İncelemeler 0

Huawei yeni amiral gemisi: Huawei P9

Huawie geçtiğimiz günler de yeni amiral gemisi olan P9 modelini tanıttı.
Leica imzalı kamerası ile ilgiyi üstüne çeken telefon kullanıcılara neler sunuyor?

 

Dünya listelerin de ilk sıralar da yer alan telefon üreticisi Huawei geçtiğimiz günler de çift arka kamerası ile ilgi çeken Huawei P9 modelini çıkarttı. Bakalım dış görünüşü kadar içi de o kadar güzel mi?

P9‘un dış görünüşünden başlarsak en dikkat çeken şey metal kasası olur. Bu telefon ile ilgiyi üstünüze çekebilirsiniz. Telefon dışarıdan birazcık ağır gibi hissettirse de sadece 144 gramdır. Önceki serilerin de kendi işlemcisini kullansa da bu telefon da yeni bir değişikliğe gitti ve Kirin 955`i kullanmaya karar verdi. Telefon Android 6.0 ile gelmektedir. Sizler için 32 GB ve 64 GB seçenekler sunulmuştur.

Telefonun şarj ömrü de önceki serilere göre oldukça iyi, 3000 mAh`lik batarya bulunmaktadır. Üzerin de leica imzalı çift arka kamera bulunuyor. Evet arkasın da tam iki tane kamera var. Çift kamera birbiriyle uyum içinde çalışarak kullanıcıların Huawie P9 ile renk ve detay açısından olağanüstü fotoğraflar çekmesini sağlamaktadır. Çok aydınlık ve ışıksız ortamlar da da oldukça iddiali bir kamerası bulunur. Kamera kalitesi ise 12 mp arka kamera;8 mp ön kamerasıdır. Beklediğimiz gibi 4K video kaydı ve OIS yoktur. İşlem den çok görüntüye önem veriyorsanız kesinlikle tercih edebileceğiniz bir telefondur.

Microsoft Outlook uygulamasına akıllı saat desteği geldi” yazımızı okudunuz mu ?

Bir önceki yazımız olan Lumia 950 XL ve Özellikleri başlıklı makalemizde Lumia 950 XL, Lumia 950 XL fiyatı ve Lumia 950 XL özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Utku Fidan {Utku Fidan}