Oyun 0

Fallout 4 İçin Performans Güncellemesi Geliyor

Fallout 4 yapımcıları, büyük sükse yapan oyunu güncellemeler ile zenginleştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl çıkan Fallout 4, yılın en iyi oyunlarından birisi olmayı kısa sürede başardı. 2015 yılına damga vuran oyun her ne kadar geniş bir hayran kitlesi edinse de The Witcher 3, Fallout’un bir adım önünde olmayı başardı. Çeşitli güncellemeler ve DLC paketleriyle yapımcılar, oyunun yerini korumayı hedefliyorlar.

Bunca zaman yayınlanan DLC paketleriyle oyunun içeriğinin ilk çıktığı zamandan bu yana fazlasıyla genişlediğini söylemek yanlış olmaz. Ancak son yayınlanan Far Harbor adındaki DLC, genel anlamda oyuncular tarafından beğenilse de, Playstation 4 platformunda bir takım sistem sorunlarına neden olmuştu.

Yaşanan bu sorunların arasında FPS büyük bir dikkat çekiyordu. Bazı bölgelerde 15 seviyesine kadar düşen FPS, oyun severlerin canını fazlasıyla sıktı. Bu nedenle oyun PS 4’te durgun bir zaman geçirmek zorunda kaldı. Fallout 4 için yayınlanacak olan yeni güncelleme sayesinde bu sorun çözülecek gibi duruyor.

Bethesda tarafından yapılan açıklamaya göre, yayınlanacak olan son DLC paketi şimdiye kadarki en kapsamlısı olacak. Ayrıca güncellemenin Sony’ye gönderildiği belirtildi. DLC’nin birkaç gün içinde onaylanması ve yaşanan FPS sorunlarının ortadan kalkacağı da ifade ediliyor. Özetle bu sorunu yaşamaktan sıkılmış, bu nedenle oyundan mahrum kalan oyuncuların az bir zaman daha sabretmeleri gerekiyor.

Fallout 4 yapımının bu kadar ilgi görmesi ve gelen güncellemelerden anlaşılacağı üzere oyun içeriğinin ilerleyen zamanlarda daha da genişleyeceği anlaşılıyor.

Bir önceki yazımız olan Mafia 3 Ne Zaman Çıkacak ? başlıklı makalemizde Mafia 3 ve Mafia 3 ne zaman çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Utku Fidan {Utku Fidan}